Důležité informace

Plemeno Britská krátkosrstá kočka

Britská krátkosrstá kočka je plemeno kočky domácí vyšlechtěné kolem roku 1900 ve Velké Británii. Byla vyšlechtěna křížením perských koček a domácích krátkostrstých koček s mohutnou stavbou těla. Nejprve byla chována pouze v modré variantě, později se objevily další barevné varianty a v současnosti se chová ve všech možných barevných variantách. Britská krátkosrstá kočka je jedním z nejoblíbenějších plemen čistokrevných koček zejména pro svou přítulnou povahu, hebkou srst a pěknou tělesnou stavbu. 


Proč kotě s PP 

(průkazem původu)

Pořídíte-li si kočku s Průkazem původu, neznamená to, že s ní musíte nutně chodit po výstavách nebo že musíte odchovávat koťata. Ne všechna koťata ve vrhu jsou do chovu vhodná, například nemají odpovídající vzhledové vlastnosti. Chovatel je povinen se řídit Chovatelským řádem a je jeho povinností krýt kočku s PP pouze kocourem s PP. Nikdy se tak nemůže stát, že vám někdo nabídne kotě na mazlíka bez PP po rodičích s PP, všechna koťata z vrhu, ať jich je třeba 10, Průkaz původu dostanou.

Průkaz původu Vám zaručí, že budete mít kočičku požadovaného plemene a ne nějakého křížence. PP je jako rodný list. Koťata, která chce majitel prodat na mazlíka, také dostanou PP, který může mít přetisk NEVHODNÉ K CHOVU.


Péče o kočku

Krátkosrstý kožich britské kočky nevyžaduje extra péči. Postačí ji jednou týdně vykartáčovat, častější pročesávání potřebuje jen v době línání. Koupání není nutné, ale je v případě velmi znečištěné srsti možné. Při koupání používáme šampón speciálně pro kočky a dobře ho ze srsti vymyjeme. Občas je potřeba vyčistit uši a zastřihnout drápky. Při stříhání drápků dáváme pozor na růžové lůžko, které je dobře vidět proti světlu, pokud bychom střihli do něj bylo by to pro kočku bolestivé. Pokud máte strach, přenechejte zastřihnutí drápků veterináři.

Krmíme nejlépe kvalitní suchou stravou, přemraženým hovězím a drůbežím masem. Není třeba experimentovat, britská kočka má ráda své jídlo.